Інформує про події на Сході України

Харків’янам доведеться більше платити за електроенергію

7.18K 0

Харків’янам доведеться більше платити за електроенергію, так як з першого березня в Україні тарифи на постачання електричної енергії збільшились.

Один кіловат вартує дев’яносто копійок (це якщо використовувати до ста кіловат за годину.) У випадку, коли було спожито більше ста кіловат за годину, то вартість одного кіловаті буде рівна одній гривні шістдесят вісім копійок. Якщо ж спожитої енергії протягом місяця було більше ніж шістсот кіловат за годину, то вартість буде такою ж, як для тих, хто спожив більше ста кіловат за годину.. Це стосується і підприємств. Попередньо планується, що ближчим часом на електричну енергію тарифи більше не будуть піднімати.

Жителька Харкова Наталія сумно поділилася враження. Оскільки в неї сім’я є великою, а в житловому будинку всі користуються електричними плитами. За січень прийшла квитанція з сумою майже тисяч гривень за використану електричну енергію. А яка тепер буде сума, страшно їй і уявити.

Так, найбільш енерговитратною вважається електроплита, яка споживає в середньому близько сотні кіловат.

Приблизно шістдесяти кіловат на протязі місяця споживає лише холодильник. Так само комп’ютер. Але це якщо за ним проводити приблизно чотири години на день.

Чи буде зміна процесу надання субсидій

А наприклад за користування кавоварки, мікрохвильової печі та електричного чайника за місяць “нагорить близько двадцяти кіловат”.

Побутові дрібниці на зразок тостера, кавоварки, електрочайника та мікрохвильовки в сукупності «з’їдають» в середньому близько 20 к / Вт на місяць, фен і праска – близько 5 к / Вт на місяць. Пилосос також споживає небагато – від 0,5 до 1 к / Вт на місяць.

«Я за світло взимку платила близько 200 гривень на місяць, – каже Олена. – Виходить, тепер буду викладати близько 300. І звідки гроші брати? Моя зарплата, на відміну від тарифів, не виросла ні на копійку ».

«Ми вже економимо на всьому, на чому тільки можна, – ділиться Євген. – Чи не користуємося електрочайником, мікрохвильовкою і мультиваркою – готуємо тільки на газу. Відмовилися від використання посудомийної машиною: вирішили, що пару тарілок і чашок простіше помити в раковині, ніж запускати цикл мийки ».

Тим часом експерти висловлюють побоювання, що нинішнє подорожчання електроенергії – не останнє.

«Незрозуміло, це вже« ринково обґрунтований тариф »або нас знову чекає пошук цінових компромісів. Скажімо, з’ясується, що після подорожчання газу, електроенергія вже повинна коштувати 2 грн. / КВт », – зазначив економічний експерт Олексій Блінов.

Більше новин читайте на сайті Агент новин.

загрузка...

Залишити коментар

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.