Інформує про події на Сході України

На що можна влетіти, продавши свій голос на виборах?

202 0

Нещодавно працівники правоохоронних органів Запоріжжя зробили оголошення мешканцям міста, стосовно майбутніх виборів, відповідальності за підкуп виборців та продажу своїх голосів.

Таким чином потрібно знати, що за підкуп особа буде притягнута до адміністративної відповідальності. Наголосимо на тому, що за ст. 160 КК України відповідальність нестимуть ті громадяни, котрі досягли 16 років. Окрім цього, за скоєння даного злочину винуватцю загрожуватиме позбавлення волі на термі до 3 років. Натомість виборці, котрі дали згоду на дані умови та наважилися віддати свій голос зобов’язані сплатити грошове стягнення від 1700 до більш ніж 5000 грн, чи виправна діяльність на час до 2 років (позбавлення волі на аналогічний період).

Що стосується популяризації друкованих матеріалів передвиборчої програми під час  виборчого процесу, то такі дії передбачують грошове стягнення у вигляді штрафу на 50-85 гривень. Посадові особи за скоєння даного порушення матимуть сплатити від 340 до 500 гривень.

Тож за статтею 212-13 КУ про адміністративні правопорушення, створення чи друкування матеріалів під час передвиборної програми, які не мають інформації про заклад, що провів друк, їх тираж, дані про громадян відповідальних за випуск, завбачає грошове стягнення від 170-500 гривень і для посадових осіб – 250 – 1200 гривень.

загрузка...

Залишити коментар

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.