Інформує про події на Сході України

На Університетській гірці розцвів Герб України

6.4K 0

Ось уже кілька років поспіль в історичному центрі Харкова – на Університетській гірці висаджується нова клумба на якій зображують Герб України. Нинішній рік теж не став винятком. Цього разу тематична композиція придбала форму Малого Герба України, передає СтройОбзор.

Символ свободи і незалежності – тризуб висадили в національній гамі – синьому і жовтому кольорі. Площа клумби становить 47, 31 кв. м. Для її створення було використано близько 20 тисяч килимових і декоративно-листових кольорів: тагетис жовтий, петунія фіолетова, альтернантера. Посадковий матеріал був вирощений і підготовлений в теплицях СКП «Харківзеленбуд». Всі роботи виконувалися фахівцями комунального підприємства.

«Конкурс на дизайн нової клумби був оголошений в березні цього року, – говорить куратор проекту« Мансарда Єрмілова-Косарєва », дизайнер Наталія Нечепуренко. Переможцями конкурсу стали студенти Харківської міської академії дизайну і мистецтв. Першокурсниця Олена Шостко виграла в номінації «Логотип», а студент-дипломник Ігор Коляда виборов першість у розробці дизайну ».

Робота над створенням нової клумби тривала близько 4 днів і була закінчена 2 червня.Підготовчі роботи до висадки тематичного квітника зайняли найбільше часу. Це пов’язано з особливістю місцевого рельєфу. Висаджувати квіти на крутому схилі набагато важче і довше, ніж в умовах звичайних міських клумб. Для того щоб клумба втратила свій зовнішній вигляд після опадів або сильного вітру, її площа попередньо покрили шаром спеціального грунту. До його складу входить 6 компонентів, які перешкоджають розмиву і ковзанню грунту.

«Станом на 2 червня на об’єктах зеленого господарства міста висаджено близько 700 тисяч квітів. Роботи в даному напрямку тривають, – розповідає директор Департаменту комунального господарства міськради Віктор Кітанін. В цілому запланована посадка 2 мільйонів квітів. До 15 червня висадимо 3000 квітів на проспекті Гагаріна і близько 100 тисяч в Саду Шевченка ».

Умови для максимально тривалого цвітіння нової клумби забезпечені на всі 100%. Крім гарного грунту тут також організований дворазовий полив – рано вранці і у вечірній час. На жаль, деякі жителі міста не вміють поважати працю інших людей. Звідси – часті акти вандалізму, які, неодноразово мали місце і в клумбі на Університетській гірці.

«Користуючись, нагодою, хочу попросити всіх харків’ян зберегти те, що робиться для краси і благополуччя міста. Герб – символ нашої держави і я сподіваюся, що ні в кого не підніметься рука його осквернити », – підсумував Віктор Кітанін.

Довідка СтройОбзор: У 2014 році з килимових квітів на Університетській гірці був створений портрет українського поета і художника Тараса Шевченка. Відкриття композиції приурочили до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря. У 2013 році клумбу оформили у вигляді Державного Герба України, але в іншому стилі і колірній гамі. У 2011 – 2012 роках клумба на Університетській гірці була квітковим логотипом Євро-2012. 

Джерело: СтройОбзор

Більше новин читайте на сайті Агент новин

загрузка...

Залишити коментар

Your email address will not be published.