Інформує про події на Сході України

На Університетській гірці розцвів Герб України

7.57K 0

Ось уже кілька років поспіль в історичному центрі Харкова – на Університетській гірці висаджується нова клумба на якій зображують Герб України. Нинішній рік теж не став винятком. Цього разу тематична композиція придбала форму Малого Герба України, передає СтройОбзор.

Символ свободи і незалежності – тризуб висадили в національній гамі – синьому і жовтому кольорі. Площа клумби становить 47, 31 кв. м. Для її створення було використано близько 20 тисяч килимових і декоративно-листових кольорів: тагетис жовтий, петунія фіолетова, альтернантера. Посадковий матеріал був вирощений і підготовлений в теплицях СКП «Харківзеленбуд». Всі роботи виконувалися фахівцями комунального підприємства.

«Конкурс на дизайн нової клумби був оголошений в березні цього року, – говорить куратор проекту« Мансарда Єрмілова-Косарєва », дизайнер Наталія Нечепуренко. Переможцями конкурсу стали студенти Харківської міської академії дизайну і мистецтв. Першокурсниця Олена Шостко виграла в номінації «Логотип», а студент-дипломник Ігор Коляда виборов першість у розробці дизайну ».

Робота над створенням нової клумби тривала близько 4 днів і була закінчена 2 червня.Підготовчі роботи до висадки тематичного квітника зайняли найбільше часу. Це пов’язано з особливістю місцевого рельєфу. Висаджувати квіти на крутому схилі набагато важче і довше, ніж в умовах звичайних міських клумб. Для того щоб клумба втратила свій зовнішній вигляд після опадів або сильного вітру, її площа попередньо покрили шаром спеціального грунту. До його складу входить 6 компонентів, які перешкоджають розмиву і ковзанню грунту.

«Станом на 2 червня на об’єктах зеленого господарства міста висаджено близько 700 тисяч квітів. Роботи в даному напрямку тривають, – розповідає директор Департаменту комунального господарства міськради Віктор Кітанін. В цілому запланована посадка 2 мільйонів квітів. До 15 червня висадимо 3000 квітів на проспекті Гагаріна і близько 100 тисяч в Саду Шевченка ».

Умови для максимально тривалого цвітіння нової клумби забезпечені на всі 100%. Крім гарного грунту тут також організований дворазовий полив – рано вранці і у вечірній час. На жаль, деякі жителі міста не вміють поважати працю інших людей. Звідси – часті акти вандалізму, які, неодноразово мали місце і в клумбі на Університетській гірці.

«Користуючись, нагодою, хочу попросити всіх харків’ян зберегти те, що робиться для краси і благополуччя міста. Герб – символ нашої держави і я сподіваюся, що ні в кого не підніметься рука його осквернити », – підсумував Віктор Кітанін.

Довідка СтройОбзор: У 2014 році з килимових квітів на Університетській гірці був створений портрет українського поета і художника Тараса Шевченка. Відкриття композиції приурочили до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря. У 2013 році клумбу оформили у вигляді Державного Герба України, але в іншому стилі і колірній гамі. У 2011 – 2012 роках клумба на Університетській гірці була квітковим логотипом Євро-2012. 

Джерело: СтройОбзор

Більше новин читайте на сайті Агент новин

загрузка...

Залишити коментар

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.