Інформує про події на Сході України

Нова рейтингова система для виплат стипендій

7.87K 0

Нова рейтингова система для виплат стипендій, яка визначить, хто отримає гроші – так бачать в Міністерстві освіти допомогу студентам в навчанні.

Новий рік – нові правила

В Україні збираються ввести нові стандарти по отриманню стипендії. З 1 січня 2017 року, за гарні оцінки в університеті ніхто платити не буде. Щоб отримувати стипендію, недостатньо мати середній бал 4, а потрібно потрапити в новий рейтинг ВНЗ.

Лілія Гриневич, яка є Міністром освіти і науки розповіла, що кожен вуз буде розробляти власні критерії для того, щоб скласти рейтинг. Узгоджуватиметься це з органами студентського самоврядування ВНЗ.

З половини студентів, які зараз отримують стипендії за новою системою, 43% будуть отримувати академічні стипендії за рейтинговою системою, і лише 7% – соціальну.

Як отримати стипендію?

Основне місце в рейтингу визначатиме успішність студента, і лише невелику частину – критерії, які придумає ВНЗ. Таким чином, з двох отримали однакові оцінки будуть вибирати найбільш успішного студента. Саме він отримає стипендію, другий залишиться ні з чим.

У Міністерстві освіти запевняють, що такий підхід дозволить збільшити стипендії. Ті, хто займе в рейтингу хороші місця, отримають 1100 гривень, мінімальної академстипендію. Кращі студенти будуть отримувати стипендію на 73 відсотки більше, ніж зараз – 1600грн, тобто на рівні прожиткового мінімуму.

Ольга Крентовська, яка є першим заступником Міністра соціальної політики повідомила, що вони зацікавлені, або академічні стипендії перевищували соціальні, щоб студенти не втрачали мотивації до успішного навчання.

Що думають студенти?

Деякі студенти нововведеннями незадоволені і вийшли на пікети по всій Україні. Основні вимоги студентів ВНЗ – скасувати даний закон.

На думку студентів, нові правила викличуть потік «липових» документів для отримання соцстіпендій і нерівність між учнями.

«Цей закон забули обговорити з самими студентами. Нас просто не запитали, як нам буде краще. У підсумку ті, хто просто вчиться і не женеться за всякими рейтингами, позбудуться стипендії. Це не справедливо. Проїзд дорожчає, продукти і речі, ще вчитися треба. Багато підробляють, поки вчаться, щоб оплачувати рахунки, а тут стипендію скасують », – розповів студент ХНУ імені ВН Михайло Скиба.

Зараз студенти вимагають, щоб стипендії підняли до рівня мінімальної зарплати, і залишили старі правила, де середній бал 4 дозволяв отримувати виплати.

Більше новин читайте на сайті Агент новин

загрузка...

Залишити коментар

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.