Інформує про події на Сході України

Нова рейтингова система для виплат стипендій

6.83K 0

Нова рейтингова система для виплат стипендій, яка визначить, хто отримає гроші – так бачать в Міністерстві освіти допомогу студентам в навчанні.

Новий рік – нові правила

В Україні збираються ввести нові стандарти по отриманню стипендії. З 1 січня 2017 року, за гарні оцінки в університеті ніхто платити не буде. Щоб отримувати стипендію, недостатньо мати середній бал 4, а потрібно потрапити в новий рейтинг ВНЗ.

Лілія Гриневич, яка є Міністром освіти і науки розповіла, що кожен вуз буде розробляти власні критерії для того, щоб скласти рейтинг. Узгоджуватиметься це з органами студентського самоврядування ВНЗ.

З половини студентів, які зараз отримують стипендії за новою системою, 43% будуть отримувати академічні стипендії за рейтинговою системою, і лише 7% – соціальну.

Як отримати стипендію?

Основне місце в рейтингу визначатиме успішність студента, і лише невелику частину – критерії, які придумає ВНЗ. Таким чином, з двох отримали однакові оцінки будуть вибирати найбільш успішного студента. Саме він отримає стипендію, другий залишиться ні з чим.

У Міністерстві освіти запевняють, що такий підхід дозволить збільшити стипендії. Ті, хто займе в рейтингу хороші місця, отримають 1100 гривень, мінімальної академстипендію. Кращі студенти будуть отримувати стипендію на 73 відсотки більше, ніж зараз – 1600грн, тобто на рівні прожиткового мінімуму.

Ольга Крентовська, яка є першим заступником Міністра соціальної політики повідомила, що вони зацікавлені, або академічні стипендії перевищували соціальні, щоб студенти не втрачали мотивації до успішного навчання.

Що думають студенти?

Деякі студенти нововведеннями незадоволені і вийшли на пікети по всій Україні. Основні вимоги студентів ВНЗ – скасувати даний закон.

На думку студентів, нові правила викличуть потік «липових» документів для отримання соцстіпендій і нерівність між учнями.

«Цей закон забули обговорити з самими студентами. Нас просто не запитали, як нам буде краще. У підсумку ті, хто просто вчиться і не женеться за всякими рейтингами, позбудуться стипендії. Це не справедливо. Проїзд дорожчає, продукти і речі, ще вчитися треба. Багато підробляють, поки вчаться, щоб оплачувати рахунки, а тут стипендію скасують », – розповів студент ХНУ імені ВН Михайло Скиба.

Зараз студенти вимагають, щоб стипендії підняли до рівня мінімальної зарплати, і залишили старі правила, де середній бал 4 дозволяв отримувати виплати.

Більше новин читайте на сайті Агент новин

загрузка...

Залишити коментар

Your email address will not be published.