Інформує про події на Сході України

Підвищення мінімальної заробітної плати. Міфи

206.14K 0

З 1-го січня 2017 року обіцяють підвищення мінімальної заробітної плати. А саме до 3200 грн. Це має бути одним з перших кроків, що стосується урядової реформи оплати праці.

Урядовці кажуть, що ідея щодо збільшення соціальної захищеності населення, яке працює не має спільного з міфами навколо неї. До вашої уваги головні з них.

Перший міф. Зростання мінімальної заробітної плати є передчасним

У Кабінеті міністрів повідомляють, що збільшення мінімальної заробітної плати цілком є відповідним до економічних реалій. У січні 2014 року МЗП і прожитковий мініум у співвідношення становили 88,5%, а у грудні 2016 року відношення дещо інше – 48,7%. За три роки індекс споживчих цін піднявся у три рази, а мінімальна заробітня плата на тридцять відсотків. Як розрахували експерти в даній сфері, щоб купівельна спроможність стала такою, як в 2013 році, мінімальна заробітня плата повинна становити 2442 грн.

Підвищення мінімальної заробітної плати повинно не лише приблизити нашу країну до стандартів в Європі щодо оплати праці, але підвищити купівельну спроможність населення.

Другий міф. Підвищення МЗП призведе до «зрівнялівки» в оплаті праці

Як пояснюється в уряді, у разі збільшення мінімальної заробітної плати разом пропонується збільшити розмір посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду єдиної тарифної сітки до 1600 грн.

Як повідомляють в Кабміні, відтепер посадовий оклад 1-го розряду працівника з першого січня 2016 року порівняно з попередні підвищиться на 44%. Щодо окладів працівників бюджетної сфери, то вони піднімуться на 50%. Щоб виконати заплановане, до державного бюджету на майбутній рік передбачено 40 млрд грн.

Третій міф. Зростання МЗП призведе до розкручування інфляції

Відповідно розрахункам експертів Нацбанка України, зростання мінімальної заробітної плати не спровокує виходу інфляції за межі, які заплановано. Насамперед, як вказують урядовці, заробітню плату піднімуть для працівників з низькою ЗП. В результаті сказаного можна зробити висновок, що ЗП швидше зростатиме відносно цін. Щодо додаткових доходів, то вони спрямовуватимуться переважно на товари внутрішнього виробництва.

Четвертий міф. Збільшення мінімальної заробітної плати значно зменшить тих, хто отримує субсидії

В уряді повідомляється, що підвищення МЗП з 1-го січня 2017 року до 3200 грн не буде мати впливу на розмір субсидії, яку призначили в опалювальному сезоні 2016 і 2017 років. Оскільки до уваги беруться доходи попереднього року.

П’ятий міф. Можливе податкове збільшення навантаження «спрощенців»

Якщо згідно актуальними правилами на даний час, розмір ставки єдиного податку для 1-х і 2-х груп прив’язаний до МЗП, то з нововведеннями прив’язка скасується. Вважається, що це посприяє збереженню малого бізнесу.

Загалом від такого рішення є свої переваги і недоліки. Але на даний час можна впевнено сказати лиш те, що для держбюджету це виклик.

Більше новин читайте на сайті Агент новин

загрузка...

Залишити коментар

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.