Інформує про події на Сході України

У Харкові нові правила оплати теплопостачання

6.92K 0

У Харкові нові правила оплати теплопостачання згідно законодавства.

Оскільки цього року у грудні набула діяльності нова Постанова Кабінету міністрів під номером 865 в якій йдеться «Про особливості нарахування плати за надану послугу з централізованого опалення населенню в разі відсутності в квартирі і на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії», то відбуватиметься у Харкові оплата послуг за надання тепла за новими правилами.

Якщо у будинках прилади обліку тепла відсутні, то нараховувати оплату за надані послуги будуть так само, як для тих, де дані прилади присутні. Дані правила будуть застосовуватися в тих містах, де прилади обліку тепла присутні у більше ніж п’ятдесят відсотків жителів. Недавно Сергій Андрєєв, який є директором директор комунального підприємства «Харківські теплові мережі» поділився інформацією, що у Харкові п’ятдесят один відсоток сімей розраховуються згідно лічильникам.

Також С. Андрєєв повідомив суть нової постанови. Вона полягає в тому, що потрібно вирахувати середню кількість тепла на один квадратний метр в тих квартирах, де прилади обліку тепла присутні. Надалі згідно площі квартир, де лічильники відсутні і знаючи середню норму використання теплоенергії буде вираховуватися вартість наданого тепла в конкретні періоди.

 За новим методом нарахування за теплопостачання вже відбулися в листопаді. В результаті використання даного способу в вказаний місяць жителі Харкова за надане тепло заплатять дещо менше.

Також проведуть перерахунок за жовтень. Оскільки розрахунок згідно тарифу за один метр квадратник дорівнював двадцять п’ять гривень двадцять одну копійку. А відповідно новим правилам нарахування буде рівний дев’яти гривням вісімдесят п’ять копійкам за метр квадратний. В результаті цього всього за даний місяць сума перерахунку складатиме п’ятнадцять гривень тридцять шість копійок. Всю цю інформацію для жителів Харкова вкажуть у платіжках.  Звичайно є ті, в кого хто переплатив за жовтень. За це можна не хвилюватись, оскільки кошти перерахують на подальшу оплату за надані послуги тепла.

Разом з цим всім Сергій повідомив, що установлення лічильників в місті триває.

А ми в свою чергу повідомляємо, як можна дещо зекономити на витратах теплопостачання:

1. Вікна потрібно провітрювати економно. Мається на увазі, що краще провітрювати частіше, але з меншими проміжками часу, ніж один раз і довго.

2. Використовувати сучасні системи опалення. На даних час є багато техніки для опалення, яка використовує значно менше енергії, а результат такий же.

3. Опалювальні прилади краще залишати не накритими. Це стосується і меблів, які можуть стояти поряд, і взуття, яке полюбляємо сушити на батареях.

4. Потрібно встановлювати температуру в приміщення, яка є комфортною.

5. Якщо зробити теплоізоляцію приміщення, наприклад утеплити підлогу, стіни, балкон, двері, вікна. Це затримає тепло в приміщені.

6. Коли готуєте їсти, використовуйте не найбільше полум’я.

7. Холодильник потрібно щоб знаходився подальше від приладів опалення, а щодо морозильної камери. то її взагалі краще розмістити в прохолодному приміщені. Для прикладу, на балконі.

8. Якщо в холодну пору року не нехтувати закриванням дверей в під’їзді – це зменшить втрати тепла на 2°С.

9. Якщо встановити енергозберігаючі вікна – це також значно зменшить втрати тепла.

Більше новин читайте на сайті Агент новин

загрузка...

Залишити коментар

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.