Інформує про події на Сході України

У Харкові нові правила оплати теплопостачання

6.01K 0

У Харкові нові правила оплати теплопостачання згідно законодавства.

Оскільки цього року у грудні набула діяльності нова Постанова Кабінету міністрів під номером 865 в якій йдеться «Про особливості нарахування плати за надану послугу з централізованого опалення населенню в разі відсутності в квартирі і на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії», то відбуватиметься у Харкові оплата послуг за надання тепла за новими правилами.

Якщо у будинках прилади обліку тепла відсутні, то нараховувати оплату за надані послуги будуть так само, як для тих, де дані прилади присутні. Дані правила будуть застосовуватися в тих містах, де прилади обліку тепла присутні у більше ніж п’ятдесят відсотків жителів. Недавно Сергій Андрєєв, який є директором директор комунального підприємства «Харківські теплові мережі» поділився інформацією, що у Харкові п’ятдесят один відсоток сімей розраховуються згідно лічильникам.

Також С. Андрєєв повідомив суть нової постанови. Вона полягає в тому, що потрібно вирахувати середню кількість тепла на один квадратний метр в тих квартирах, де прилади обліку тепла присутні. Надалі згідно площі квартир, де лічильники відсутні і знаючи середню норму використання теплоенергії буде вираховуватися вартість наданого тепла в конкретні періоди.

 За новим методом нарахування за теплопостачання вже відбулися в листопаді. В результаті використання даного способу в вказаний місяць жителі Харкова за надане тепло заплатять дещо менше.

Також проведуть перерахунок за жовтень. Оскільки розрахунок згідно тарифу за один метр квадратник дорівнював двадцять п’ять гривень двадцять одну копійку. А відповідно новим правилам нарахування буде рівний дев’яти гривням вісімдесят п’ять копійкам за метр квадратний. В результаті цього всього за даний місяць сума перерахунку складатиме п’ятнадцять гривень тридцять шість копійок. Всю цю інформацію для жителів Харкова вкажуть у платіжках.  Звичайно є ті, в кого хто переплатив за жовтень. За це можна не хвилюватись, оскільки кошти перерахують на подальшу оплату за надані послуги тепла.

Разом з цим всім Сергій повідомив, що установлення лічильників в місті триває.

А ми в свою чергу повідомляємо, як можна дещо зекономити на витратах теплопостачання:

1. Вікна потрібно провітрювати економно. Мається на увазі, що краще провітрювати частіше, але з меншими проміжками часу, ніж один раз і довго.

2. Використовувати сучасні системи опалення. На даних час є багато техніки для опалення, яка використовує значно менше енергії, а результат такий же.

3. Опалювальні прилади краще залишати не накритими. Це стосується і меблів, які можуть стояти поряд, і взуття, яке полюбляємо сушити на батареях.

4. Потрібно встановлювати температуру в приміщення, яка є комфортною.

5. Якщо зробити теплоізоляцію приміщення, наприклад утеплити підлогу, стіни, балкон, двері, вікна. Це затримає тепло в приміщені.

6. Коли готуєте їсти, використовуйте не найбільше полум’я.

7. Холодильник потрібно щоб знаходився подальше від приладів опалення, а щодо морозильної камери. то її взагалі краще розмістити в прохолодному приміщені. Для прикладу, на балконі.

8. Якщо в холодну пору року не нехтувати закриванням дверей в під’їзді – це зменшить втрати тепла на 2°С.

9. Якщо встановити енергозберігаючі вікна – це також значно зменшить втрати тепла.

Більше новин читайте на сайті Агент новин

загрузка...

Залишити коментар

Your email address will not be published.