Інформує про події на Сході України

В Запоріжжі затвердили зміни до громадського бюджету

1.41K 0

Цього року бюджет буде реалізовуватися в Запоріжжі вже втретє. Фінансування залишиться на рівні 10 мільйонів гривень,  об’єднаний проект буде коштувати 1 мільйон грн., а самостійний проект – не більше 300 тисяч грн.

Нині місцева влада наголошує на тому, що для розгляду проекту необхідно зібрати більше 300 підписів, а не 200, як це було раніше. Депутати ж повідомляють, що це надзвичайно багато, оскільки навіть для великих міст вистачало 150 підписів. Активіст Андрій Мотрей  сказав, що саме такі обмеження не дають можливості запустити в дію оригінальні проекти. Пропускають такі, які може фінансувати місто, а саме: покращення шкіл, дитячих садочків.

Також дозволяється авторам знімати свої проекти не пізніше, як за 7 днів до голосування. Планується, що буде утворена спеціальна рада, яка і буде допускати  до списку проекти. Там можуть бути присутні і ті автори, які отримали несхвальну оцінку.

Голосування буде відбуватися, як в електронному вигляді, так і в паперовому. Останнє можна буде зробити за наявності паспорта та заповнити відповідний бланк в мерії та в районних адміністраціях.

Пізніше ці голоси додадуться до загальної кількості, що і буде кінцевим результатом.

На Запоріжжі значно знизилася активність у подачі проектів. Як показала статистика, 2016 року були допущені до голосування 180 проектів, 2017 року – 72. Найбільш популярними стали проекти щодо покращення благоустрою шкіл, дитячих садочків, дворів.

Нажаль 2017 року було „провалено” проект щодо встановлення в Запоріжжжі smart-зупинки на альтернативних джерелах енергії. Тут мешканці змогли б підзарядити смартфон, скористатися Інтернетом. Але місцева влада не дала можливості здійснити це, мотивуючи відсутністю коштів на обслуговування  та відсутністю спеціалістів із сонячних батарей в „Запоріжоблраді”.

загрузка...

Залишити коментар

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.