Інформує про події на Сході України

Яких змін чекати в області медицини?

306 0

Нещодавно відбулося засідання в Агентстві регіональних ініціатив щодо ІІ етапу реформування  системи охорони здоров’я. Під час наради було обговорено низку питань.

Наголосимо на тому, що станом на січень нинішнього року, порядком 460 тисяч громадян Запоріжжя заключили декларацію з сімейним лікарем. У відсотковому співвідношенні ця позначка ледь більша 60. Зауважимо, що ті особи, які й досі не встигли підписати електронну декларацію можуть зробити це в будь-яку хвилину. Окрім цього, запорожці мають змогу не вистоювати чергу в лікарнях, а заповнити відповідну документацію в електронному режимі.

На порядку денному було розглянуто питання стосовно модернізації документації. Таким чином, історія хвороби пацієнта, його результати обстежень, заключення профільних лікарів будуть наявними в електронному варіанті. За попередньою інформацією Вікторії Клименко – керівника департаменту охорони здоров’я державної ради відомо, що сімейні та педіатричні амбулаторії  мають в своєму складі близько 130 комп’ютерів. Це задовольняє лише 20 відсотків потреб.  В цьому році заплановано виділити з місцевого бюджету ще 20 млн грн на вирішення цієї проблеми, але й ці фінанси мізерні.

Слід запам’ятати, що від початку квітня на території міста почнеться виписка рецептів за системою «Доступні ліки» тільки в електронному форматі.

При цьому громадянам не слід забувати, що з ІІ півріччя нинішнього року запроваджується нові правила фінансування медичних закладів. Таким чином консультативні послуги вузьких фахівців і необхідне діагностування, будуть безоплатними для тих осіб, які матимуть на руках підписану декларацію.

загрузка...

Залишити коментар

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.